Adana’nın Ceyhan ilçesinde Tavuk eti satan esnafları Adana Büyükşehir Belediyesi, Ceyhan Belediyesi ve Ceyhan Tarım ve Gıda ilçe Müdürlüğü ekiplerince denetim yapıldı.

VATANDAŞLARDAN ZABITALARA BÜYÜK ALKIŞ

Adana’nın Ceyhan ilçesinde Tavuk eti satan esnafları Adana Büyükşehir Belediyesi, Ceyhan Belediyesi ve Ceyhan Tarım ve Gıda ilçe Müdürlüğü ekiplerince denetim yapıldı.

Vatandaşların çağrısına kulak veren Adana Büyükşehir Belediyesi ve Ceyhan Belediyesi zabıta müdürlüğü ortak bir operasyon yaparak Tavuk eti satan esnafları sabah satlerinde netlediler. Eksiklikleri olan esnafı ise uyardılar.
Adana Büyükşehir Belediyesi Bölge zabıta Müdürü Mehmet Ulaş Aktan ve Ceyhan Zabıta Müdürü Mustafa Yeşbek’in bizzat ilgilendikleri Denetim çevredeki vatandaşlardan büyük alkış aldı.

. Ekipler Ceyhan’da sabah saatlerinde Tavuk Eti ve Ürünlerini satan satış merkezlerini denetimden geçirerek,. Yapılan denetimlerde ortam hijyeniği, temizliği, çalışanların kılık kıyafeti, kullanılan malzemelerin temizliği ve çalışma ruhsatı ile işyeri ruhsatları denetlendi. Ceyhan Tarım ve Gıda İlçe Müdürlüğü gözetiminde yapılan kontrollerde satışa sunulan tavuk ürünlerinin kullanım tarihleri gözden geçirildi. Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Adana Büyükşehir Belediyesi Bölge zabıta müdürü Mehmet Ulaş Aktan,halkın sağlığına yeteri kadar özen göstermeyen esnafı uyararak, “Zabıta ekiplerimizce gerçekleştirilen Tavuk eti satıcıları üzerindeki denetimlerinde temizliğe ve sağlık kurallarına uymayan işyerlerine uyarılar yaptık. Denetimlerimiz aralıksız sürecektir, kimsenin halkın sağlığıyla oynamaya hakkı yok. Esnafımız tüm koşulları yerine getirmeye özen göstermeli, aksi takdirde kimsenin gözünün yaşına bakmayacağız. Sağlıksız koşullarda gıda üretimi yapan ve diğer şartları yerine getirmeyenlere gerekirse kapatma cezalarını uygulayacağız” dedi. Öte yandan işyerleri denetlenen esnaf Zabıta Ekiplerine teşekkür ederken, bu tür denetimlerin sık sık yapılmasını istediler.81 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
NÖBETÇİ ECZANELER


N
ÖBETÇİ ECZANELER
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.62765.6502
Euro6.32966.3550
Hava Durumu
Anlık
Yarın
31° 34° 16°
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam14
Toplam Ziyaret42456