DSİ Sosyal tesislerinde düzenlenen iftar yemeğine Türk Enerji-Sen Çukurova şube başkanı Mehmet Yeyen ev sahipliği yaptığı iftar yemeğine Genel Merkez yöneticileri ve üyeleri ile bir araya geldi.

Türk Enerji Sen’ Çukurova Şubesinde  iftar birlikteliği

 DSİ Sosyal tesislerinde düzenlenen  Geleneksel iftar yemeğine Türk Enerji-Sen  Çukurova şube başkanı Mehmet Yeyen ev sahipliği yaptığı iftar yemeğine   Genel Merkez yöneticileri ve üyeleri ile bir araya geldi.


Türk Enerji Sen Çukurova  Şubesi geleneksel hale getirdiği iftar programına  İftar öncesi konuşan ve birlik ve beraberlik mesajı veren Türk Enerji Sen Çukurova şube başkanı Mehmet Yeyen, “Birlik ve beraberliğin en üst safhalara çıktığı Ramazan Ayında üyelerimizle birlikteyiz. Bu manevi atmosferden en iyi şekilde faydalanmak arkadaşlarımızla birlik ve beraberlik içerisinde iftar açmak için bir araya geldik. Allah birlik beraberliğimizi bozmasın. Allah, ülkemize, devletimize, milletimize, kurum, kuruluşlarımıza zeval vermesin inşallah” diye konuştu.Yeyen, programa katılan ve destek veren herkese tek tek teşekkür etti

 

 İftar yemeğine Türk Enerji-Sen Genel Başkanı Mustafa Tümer'Türk Enerji-Sen Genel Başkan Yardımcıları Selamet Eryiğit  Osman Kılıç, Doğu Akdeniz Şube Başkanı Emrullah Karadöl, Ankara 1 Nolu Şube Başkanı Cihangir Hulusi Gök, Ankara 3 Nolu Şube Başkanı Fatih Mehmet Kılıç, Ankara 5 Nolu Şube Başkanı Zekeriya Özben, Anadolu Kızılırmak Şube Başkanı İlker Mazılıgüney, Orta Anadolu Şube Başkan Yrd Ve Kırşehir İl Temsilcisi Ümit Türkmenoğlu İle Mta Doğu Akdeniz Bölge MüdürüAli Aydın Ve Kosgeb Adana Müdürü Mehmet Eren ve Türkiye Kamu Sen’e bağlı şube başkanları Türk Eğitim Sen Adana 3 nolu şube Başkanı Rıfat Çelik,Türk Büro Sen Adana şube başkanı Turhan Topalhan,Türk İmar Sen Adana Şube Başkanı Zakir Akbilmez ve bazı şube başkanları   katıldı.Yenilen iftar yemeğinin ardından kısa bir konuşma yapan, Türk Enerji-Sen Genel Başkanı Mustafa Tümer'  yaptığı konuşmada “Başı, rahmet, ortası mağfiret, sonu azaptan kurtuluş olan, mübarek Ramazan ayında, milletimizin iftihar edilecek hasletlerinin ortaya çıktığı, yardımlaşmanın, dayanışmanın, şefkatin ve merhametin ete kemiğe büründüğü, bu mübarek günde iftar sofrası etrafında oluşturulan manevi atmosferi, Türk Enerji-Sen ailesi olarak hep beraber teneffüs etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Türk Enerji-Sen olarak bizler, ‘önce devletimizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü, daha sonra sendikamız’ diyerek bu yola çıktık. Türk milleti olarak bu toprakları şehit kanları ile sulayarak vatan yaptık. Allah vatanımızın, milletimizin ve devletimizin birliğini, diriliğini, beraberliğini, bölünmez bütünlüğünü bozmasın. Bu kutsal vatanımızın yaşatılması için de millet olarak hep beraber şehadet şerbeti içmeye hazırız. Başka gidecek yerimizde yoktur. Dedi.TOPLU SÖZLEŞMEDE YETKİLİ OLMASAKTA ETKİLİ OLACAĞIZ

 

2019 Ağustos ayında yapılacak olan Toplu sözleşmelerde Türkiye Kamu Sen’in çok ciddi hazırlıkları olduğunu ifade eden başkan Tümer, Türk Enerji Sen Genel Başkanı hem de Türkiye Kamu Sen’in Toplu Sözleşmeden sorumlu Genel başkan yardımcısı olma hasebiyle ARGE merkezinde bu çalışmaların yapıldığını ifade ederek Teşkilatlarına gönderdiklerini kaydederek 10 Haziran’a kadar talep ve isteklerini iletecekler bizlerde onların sorunlarını ARGE Merkezinde alt yapılarını oluşturarak çözüm yollarıyla birlikte Türkiye Kamu Sen’in Toplu Sözleşme Talep ve kitapçığına koyacaklarını söyledi.Türkiye Genelinde 400 binin üzerinde  üyesi ile Türkiye’nin en büyük Sivil Toplum Örgütü olan Türkiye Kamu Sen’in o salonda  olmaması faydalı mu? yoksa zararlı mı?   bunun hesabını yapmadan değerlendirmesini yapmadan  biz yaptık oldu mantığı ile bundan önce yaptıkları dört toplu sözleşmede bu memur sen Kamu çalışanlarını masada bıraktığını ileri süren Tümer, Başaramadılar  Allah nasip ederse Ağustos ayında yapılacak olan Toplu Sözleşmede umutları olmadığından diyorlar ki kestirmeden biz bu işi çözelim Kamu Sen Toplu sözleşmeye katılmasın bizimde ipliğimizi pazara çıkarmasın diyorlar. O iplik işlerini yapmasalar pazara çıkacaktır dedi.


Hangi siyasi parti olursa olsun sendikaların yeri Kamu çalışanlarının yanı olduğunu vurgulayan Başkan Tümer, sözlerini şöyle tamamladı;eğer hükümetin yanında oluyorsa  o zaman sendika değildir.Eğer sendika ise de hükümetin yanında yer almayacaktır. Türkiye Kamu Sen yetkili olmasa da etkili duruşuyla dik duruşuyla Kamu çalışanlarının adına o masada yerini alacak o mümtezelere masayı dar edeceğini ifade etti.  

121 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
NÖBETÇİ ECZANELER


N
ÖBETÇİ ECZANELER
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.62765.6502
Euro6.32966.3550
Hava Durumu
Anlık
Yarın
31° 34° 16°
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam14
Toplam Ziyaret42456